PDGA sankcionētās sacensības Latvijā

Image
PDGA sacensības

    Disku golfa spēlētāji jau noteikti ir pamanījuši, ka LDGF ar katru gadu lielāku uzsvaru liek uz PDGA reitingu nozīmību. Galvenie iemesli tam ir godīgāka konkurence starp spēlētājiem savā divīzijā, jo reitings tiek aprēķināts ņemot vērā dalībnieku rezultātus, nevis laukuma reitingu. PDGA reitings ir mazāk ietekmējams. Šis reitings mums ļauj precīzāk saprast spēlētāju līmeni, un, ne mazāk svarīgi, visās lielajās sacensībās ārpus Latvijas, kurās plāno piedalīties arī mūsu sportisti, divizijas tiek dalītas un reģistrācija notiek pēc PDGA reitinga un tā noteiktās divīzijas.

Jau otro sezonu, lai spēlētu LDGF Latvijas Kausa posmā vai Latvijas čempionātā, reģistrācija un spēlētāju sadale pa divīzijām notiek, izmantojot PDGA reitingu. Discgolfmetrix reitings netiek izmantots vispār. Tomēr ņemot vērā, ka metrix ir populārākā rezultātu pierakstīšanas platforma Latvijā, un tāda tā noteikti paliks vēl pietiekami ilgi, arī LDGF Amatieru Kausa vajadzībām izmanto metrix reitingu. Tas tādēļ, ka saprotam, ka jaunākie disku golfa komūnas spēlētāji vēl neapzinās vai nezina par PDGA nozīmību vai pat eksistenci - PDGA reitings šajā brīdī viņiem vēl nav svarīgs. Neskatoties uz to, arī B līgas sacensības tiek reģistrētas PDGA, lai brīdī, kad iesācējs no B līgas iegādājās PDGA licenci, viņam būtu iespēja, norādot savus vēsturiskos turnīrus, iegūt PDGA reitingu un reģistrēties augstāka līmeņa sacensībām.

Vasaras sezonā mums visiem ir iecienītas regulārās iknedēļas sacensības jeb weekliji, kurās arī piedalās ne mazums spēlētāju. Prieks redzēt, ka šīs darba dienas vakaru, viena apļa sacensības nu jau ir pieejamas visā Latvijā, un populārākajās no tām vietas tiek izķertas ātri.

Apzinoties esošo situāciju, LDGF valde redz, ka Latvijā notiekošās sacensības var iedalīt 3 kategorijās:

  1. Augsta līmeņa 2 vai vairāk apļu sacensības, kurās reģistrācija notiek pēc PDGA reitinga un PDGA divīzijās.
  2. Augsta vai vidēja līmeņa 2 apļu sacensības, kurās reģistrācijai tiek izmantots metrix reitings un divīzijas tiek veidotas tā, lai spēlētāji tajās sadalītos līdzvērtīgi un viņiem būtu interese pieteikties.
  3. Vidēja vai zemāka līmeņa 1 apļa sacensības/weekliji, kurās reģistrācija notiek pēc metrix reitinga un ar vai bez divīzijām, un dažādiem uzvarētāju noteikšanas formātiem.

Visas augstāk minēto formātu sacensības var reģistrēt PDGA, kas attiecīgi ietekmē PDGA reitingu. Tomēr, kā redzams, mēs runājam par krasi atšķirīgiem organizatoriskiem formātiem un pašu spēlētāju ieguldījumu. Vienā gadījumā spēlētājs samaksā 5-7EUR un iziet vienu apli piemājas trasē darba dienas vakarā, bet citā brauc uz vairāku dienu sacensībām, kurās ir augstāka dalības maksa un pilnīgi cita sportiskā spriedze. Šo, kā arī citu apsvērumu dēļ LDGF valde nolēma, ka jāizstrādā kritēriji, kas nosaka, kādas sacensības, kādā līmenī un ar kādām divīzijām ir reģistrējamas PDGA, ja organizatoram ir tāda vēlēšanās. Šie kritēriji tiek noteikti šādi:

  1. Latvijā rīkoto PDGA-C līmeņa sacensību minimālais izspēlējamo grozu skaits ir 36 (18x2).
  2. Ja spēlētāju reģistrācija sacensībām un/vai uzvarētāju noteikšana notiek neizmantojot PDGA noteiktās spēlētāju divīzijas, bet, piemēram, DGMetrix reitingu, tad:
    1. PDGA atskaitē spēlētāja rezultāti ir jāreģistrē atbilstošā divizijā, izmantojot ieteiktos minimālā reitinga limitus, kas ir publicēti PDGA interneta mājas lapā
    2. Šādās sacensībās nedrīkst izmantot PDGA profesionālās divīzijas.

Ja ir kādi jautājumi vai neskaidrības par PDGA sacensībām, aicinām sazināties ar Gati Rudiņu, PDGA koordinatoru Latvijā .