Kļūsti par sertificētu disku golfa treneri

Image
Rolands Gorškovs

2022. gads Latvijas disku golfa vēsturē noteikti ierakstīsies kā liels solis šī sporta veida attīstībā. Lai dotu iespēju startēt Latvijas nozīmīgākajās sacensībās visiem spēlēt gribētājiem, tika mainīts Latvijas kausa disku golfā formāts uz golfa startu un viena apļa izspēli dienā, līdzšinējo divu apļu vietā. Uz dažām sacensībām bija nepieciešamas mazāk nekā 10 sekundes, lai aizpildītu 90 vietas dalībnieku sarakstā. Un Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) izsniedza pirmo licenci disku golfa trenerim.

Jebkuram sporta veidam attīstoties un kļūstot populārākam, dabiski rodas pieprasījums pēc cilvēkiem, kas vēlās konkrētā sporta veida prasmes apgūt ātrāk un efektīvāk. Ņemot vērā faktu, ka Latvijā ir jau vairāk kā 1000 aktīvu spēlētāju (DiscgolfMetrix dati), ir radies pieprasījums pēc disku golfa treneriem.

Kā jau iepriekš tika minēts, mūsu sportā ir pirmais LDGF un LSFP licencēts treneris – Rolands Gorškovs. Apjautājāmies Rolandam par viņa motivāciju un mērķiem, kādēļ viņš nolēma kļūt par disku golfa treneri.

“Vēlme ieteikt citiem sportistiem kā ātrāk sasniegt vēlamo rezultātu man jau ir bijusi sen. Kad vēl profesionāli nodarbojos ar Freestyle BMX riteņbraukšanu, es palīdzēju jaunajiem censoņiem apgūt trikus, kurus es pats pratu izpildīt. Ernests Zēbolds šobrīd ir labākais Freestyle BMX riteņbraucējs Latvijā un ar labiem rezultātiem piedalās augstākā līmeņa sacensībās pasaulē. Jau tobrīd es domāju, ka gribu kļut par Freestyle BMX treneri. Pēc dažām smagākām traumām man pamainījās prioritātes un, pateicoties E.Braunam, es nonācu disku golfa sportā. Pēc trīs gadu cītīgiem treniņiem ar Youtube, disku golfa forumu un draugu ieteikumiem man pašam izdevās sasniegt diezgan labus rezultātus un tad es atcerējos par savu vēlmi kļūt par treneri. Divreiz nebija jādomā – iestājos Latvijas Treneru tālākizglītības centra C kategorijas treneru sertifikāta iegūšanas studiju programmā. 2022. gadā arī sāku piedāvāt savus disku golfa trenera pakalpojumus un jāsaka godīgi – atsaucība bija pārsteidzoša.

Mana motivācija būt par disku golfa treneri ir tāda, ka es vēlos redzēt Latvijas spēlētājus uz pasaules līmeņa skatuves. Es zinu, ka pats es nekad tur nenonākšu, bet man ir iespēja palīdzēt citiem sasniegt viņu nospraustos mērķus. Jau tagad, redzot ka cilvēki, kam es esmu palīdzējis treniņos, uzvar dažādās Weekly un LDGF rīkotās sacensībās manī ir neviltots prieks par viņu sasniegumiem un progresu.”

Image
2022. gada treniņu un pasākumu apkopojums.
2022. gada treniņu un pasākumu apkopojums.

LDGF ir izstrādājusi treneru sertifikācijas kārtību.

 

Iezīmes