LDGF aktualitātes

Image
LDGF

Sveicināti, diskgolferi!

Ik pa laikam ziema rāda savus “zobus”, bet mēs visi esam jau pavasara gaidās. Redzam, ka arī tumšajā gadalaikā disku golfs neapstājas. Ziemas kauss un vīkliji jebkādos laikapstākļos, šķiet nu jau ir pierasta lieta sporta entuziastiem. Arī mēs, Latvijas Disku golfa federācija, neesam sēdējuši rokas klēpī salikuši. Diskutējam, plānojam un gatavojamies nākamajai sezonai, lai tā atkal priecētu visa līmeņa spēlētājus Latvijā un arī kādu ciemiņu no kaimiņvalstīm.

Kopsapulce

Divus mēnešus atpakaļ, 03.12.2022., notika Latvijas Disku golfa federācijas biedru kopsapulce. Oficiāli lemjamo jautājumu skaits nebija liels, bet ļoti būtisks. Federācijai bija jāievēl jauns valdes sastāvs. Tā kā valdes kandidātu skaits bija pietiekams, biedri vispirms nobalsoja par valdes skaitliskā sastāva palielināšanu no 3 uz 5. Atklāti balsojot LDGF valdē uz 2 gadiem tika ievēlēti Juris Čeičs, Gatis Rudiņš, Niks Eihvalds, Vitālijs Ribakovs un Rūdolfs Šadrins. Kopsapulcē arī nolēma uzņemt jauno biedru - “Disku golfa klubs Sigulda”. Šobrīd LDGF ir 13 biedri(klubi), kas kopā pārstāv ~ 170 spēlētājus. 
Kopsapulce bija plaši apmeklēta, jo pirmo reizi tajā tika organizēts grupu darbs, lai izteiktu viedokli, diskutētu un lemtu par disku golfa attīstību un nākamās sezonas notikumiem. Tika sastādīts 2023. sezonas kalendārs, runāts par dalības maksām, trasēm, sacensību organizēšanas plusiem un mīnusiem, federācijas administratīviem jautājumiem un arī citiem būtiskiem jautājumiem. Ņemot vērā visu informāciju, jaunā valde ir izstrādājusi LDGF stratēģiju 2023/24, lai nākamajos divos gados padarītais būtu viegli izmērāms un izsekojams. Ar stratēģijas kopsavilkuma versiju var iepazīties šeit.

Sezonas sākums

2023. gada Latvijas Disku golfa federācijas sacensību sezona sāksies ar pirmo Latvijas kausa posmu Priekuļos 22 - 23. aprīlī. Kopumā paredzēti četri kausa posmi, pēdējais no tiem notiks 3. septembrī mājīgajā Lubānas trasē pie kluba “Lettes” (Latvijas kausa nolikums).  B līgas sacensības uzsāksim 30. aprīlī Lēdurgā. Kopā šajā seriālā būs pieci posmi, bet nav izslēgts, ka šiem pievienosies vēl kāds. B līgā ir pamainīti reitingu griesti divīzijām, lai sacensības būtu vēl interesantākas (nolikums). 

Latvijas čempionāts

Sezonas svarīgākais notikums protams ir Latvijas čempionāts, kas šogad norisināsies Valmierā, DGP “Pauku Priedes”. Tas notiks no 4. līdz 6. augustam. Visu federācijas sacensību kalendāru jūs varat aplūkot mūsu mājaslapā šeit. Tur ir arī pievienotas svarīgākās sacensības Eiropā, lai jūs varētu sekot notikumiem un doties spēlēt ārpus Latvijas robežām. Šogad LDGF sacensību kalendārs ar nolūku ir veidots tā, lai Latvijas sacensības nepārklātos ar lielākajām Eiropas sacensībām un aktīvajā sezonā spēlētāji meklētu iespēju iegūt starptautisku pieredzi un papildus reitinga punktus. Sezonas laikā kalendārs tiks regulāri papildināts.

Spēlētāja licence

Arī šajā gadā visiem spēlētājiem, kas gribēs piedalīties federācijas sacensībās, būs nepieciešama spēlētāja licence. Līdzīgi kā iepriekš, licence ir jāaktivizē ldgf.lv, un to iespējams izdarīt atjaunojot savus datus. Ja spēlētājs ir biedrs kādā no Latvijas Disku golfa federācijas klubiem, tad licence spēlētājam ir bez maksas. Tāpat, ja spēlētājam ir Profesionālās disku golfa asociācijas (PDGA) licence, Latvijas licenci var iegūt nemaksājot. PDGA licenci var iegūt te. Savukārt ja spēlētājam nav ne PDGA licences, ne arī viņš ir kādā no federācijas biedru klubiem, šogad licence maksās 10EUR. Atgādinām, ka neatkarīgi no tā vai spēlētājs ir klubā vai licencēts PDGA spēlētājs, vienalga ir nepieciešams atjaunot savu Latvijas licenci. Tikai ar aktīvu LDGF licenci būs iespējams spēlēt LDGF sacensībās.

Eiropas čempionāts

Būtisks 2023. gads ir arī tādēļ, ka Eiropas čempionāts disku golfā notiks tepat kaimiņos Igaunijā. Arī mēs sūtīsim savus spēcīgākos spēlētājus pārstāvēt Latviju šajās sacensībās. Izlases veidošanas kritēriji šoreiz būtiski atšķirsies no ierastajiem un tie ir aizgūti no Igaunijas modeļa. Svarīgākās izmaiņas ir tās, ka tiek ņemti  vērā ne tikai tekošā gada rezultāti LDGF sacensībās. Svarīgi būs gan 2022. gada sezonas rezultāti, gan dalība citās PDGA reģistrētās sacensībās. Izlases viedošanas nolikums pieejams šeit. Izlases kandidātu reitings visu sezonas laiku tiks regulāri atjaunots un būs pieejams šeit.
Jaunā izlases veidošanas sistēma dos priekšrocības stabiliem spēlētājiem, kas savas prasmes apliecina ne tikai piedaloties sacensībās Latvijā. Būtiski atzīmēt, ka Latvijas Čempions 2022.gadā Rainers Balodis un FPO čempione Elizabete Pēkšena jau ir kvalificējušies Eiropas Čempionātam. Viņi startēs savās vecuma divīzijās. Pēc jaunajiem izlases kritērijiem tiks atlasīti vēl šādi divīziju spēlētāji: MPO - divas vietas, FPO viena vieta un MJ18 viena vieta. Iegūtie punkti tiks apkopoti un izlases kandidāti tiks fiksēti uz 18.07.2023. Eiropas Čempionāts notiks no 12. līdz 20.augustam.


LDGF valde