Ar pārpildītām sacensībām Latvijā uzsākta profesionālā disku golfa sezona

Image
LK #1 2023

Šī gada 22. un 23.aprīlī Priekuļos tika aizvadīts KSENUKAI Latvijas Kauss disku golfā 2023 - 1.posms. Latvijas Disku golfa federācija vērtē, ka disku golfa sezona ir iesākusies vērienīgi, jo jau pirmajās valsts mēroga sacensībās piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 175, kas bija maksimālais skaits, ko trasē iespējams uzņemt.

Šis bija pirmais no kopumā četriem Latvijas kausa posmiem, kuros divu apļu summā, un pēc tam arī kopvērtējumā, tiek noskaidroti Latvijā labākie sportisti deviņās dažādās divīzijās, no kurām prestižākās ir profesionālās vīriešu (MPO) un sieviešu (FPO) divīzijas. Šoreiz Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina Tehnikuma (VTDT) disku golfa laukumā kā trīs labākie MPO divīzijā sevi pierādīja secīgi Rainers Balodis (-17), Rūdolfs Jānis Zosārs (-12) un Kristaps Prenclavs (-10). Savukārt FPO divīzijā labākās secīgi bija Helēna Dreimane (+6), Elizabete Pēkšena (+13) un Sandija Anna Vibule (+13). Visus sacensību rezultātus var apskatīt https://www.pdga.com/tour/event/70062.

Sacensības VTDT disku golfa laukumā bija īpaši gaidītas, jo šis ir viens no spēlētāju iecienītākajiem laukumiem tā sakoptības, sarežģītības un grozu dažādības dēļ. To apliecina arī tas, ka šogad līdz šim tas ir Latvijā trešais visapmeklētākais laukums. Latvijas kausa posms tajā tika aizvadīts pirmo reizi, kas deva iespēju spēlētājiem sevi izaicināt no jauna un pierādīt savas spējas gan tālos distances metienos, gan precīzos un šauros meža apstākļos.

Šīs sacensības disku golfa sabiedrībā iezīmējās arī ar Latvijas 2020.gada disku golfa čempiona Rūdolfa Jāņa Zosāra atgriešanos sacensību apritē. “Sajūtas atsākot startēt pēc ilga pārtraukuma ir prieks un aizrautība satikt sen neredzētus draugus un disku golfa komūnu. Tomēr visvairāk izcēlās mana emocionālā nesagatavotība sacensībām (..), kas rezultējās nervozās, stresainās sacensībās, ar pārāk daudz rūgtiem momentiem” atzīst R.J.Zosārs. Tomēr viņš atzinīgi novērtē, ka sacensībās joprojām valda draudzīga un mājīga atmosfēra, un kā vienu no saviem sezonas mērķiem nosauc Latvijas čempiona titula atgūšanu Latvijas čempionātā Valmierā.

Latvijas disku golfa sezona turpinās ne tikai ar Latvijas kausa posmiem un Latvijas čempionātu, bet arī ar B Līgas sacensībām, kurās aicināts piedalīties ikviens amatieris, neatkarīgi no uzrādītajiem rezultātiem. B Līgas sacensības ir lieliska iespēja gūt pirmo sacensību pieredzi un iejusties disku golfa kopienā. Pirmais B līgas posms tiks aizvadīts jau 30.aprīlī Lēdurgas disku golfa parkā. Savukārt nākamie Latvijas kausa posmi gaidāmi UFOGOLF Discgolfpark laukumā Mežaparkā, Rīgā, “9Hill” disku golfa parkā Talsos un Disku golfa parkā “Lettes” Lubānas pusē. Ar sacensību kalendāru aicinām iepazīties: https://www.ldgf.lv/kalendars

Jau tagad federācija paredz, ka sezona atklās vairākus jaunus talantus un arī profesionālajām sacensībām piesaistīs arvien jaunus spēlētājus. Ik gadu pieaugošais spēlētāju skaits apliecina disku golfa spēju aizraut visdažādāko vecumu un profesiju pārstāvjus. Tieši tāpēc vēlamies aicināt izmēģināt mūsu pārstāvēto sporta veidu kādā no Latvijas laukumiem, kurus iespējams atrast šeit: https://www.ldgf.lv/laukumi.

Vairāk informācijas: LDGF valde, +371 28 449 945 info@ldgf.lv